Saloos - Francouzský zelený jíl 80 g

Značka: Saloos
151,80 Kč
Posíláme do 2 dnů
Je vhodný do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, jemných peelingů, k tělovým zábalem, obkladem i lázním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zelený francouzský jíl je jemně mletá hornina získaná z velké hloubky, která není znečištěna žádnými škodlivými látkami. Obsahuje velké množství jílových minerálů a stopových prvků důležitých pro pokožku např. železo, hořčík, titan, mangan atd.

O zeleném jílu je všeobecně známo, že velmi dobře absorbuje z pokožky toxické látky, zbavuje ji nečistot i nežádoucí mastnoty, vyživuje ji, zpevňuje, obnovuje, vyhlazuje a zklidňuje podrážděnou pokožku. Využívá se také na přehřátí různých částí těla při revmatických potížích.

Zelený jíl jako pleťová a tělová maska ​​

Pleťovou a tělovou masku je možné použít pro všechny typy pleti. Působí proti jejímu stárnutí, zpevňuje ji, tonizuje, vyživuje, vyhlazuje, detoxikuje, čistí a uklidňuje. Je vhodná i k péči o pokožku se sklony ke kožním problémům jako je akné a ekzém.

Tělovou masku lze použít na dekolt, šíji, strie, stehna, břicho a také na natažení pokožky zad. Má silné detoxikační účinky.

Po ošetření je pleť hebká na dotyk, zklidněná, čistá a působí mladistvým dojmem. Pleť po ošetření jílovou maskou může někdy reagovat zarudnutím, které je zcela přirozenou reakcí pokožky.

K následné péče můžete použít některý z bio regeneračních obličejových olejů z naší nabídky podle typu pleti.

Příprava masky ze zeleného jílu

Malé množství jílu smíchejte v nekovové misce dřevěnou či plastovou špachtlí (zelený jíl nesmí přijít do styku s kovem) s vodou v poměru cca 1: 1. Směs nechte chvíli odpočinout a pak vymíchejte v hustší pastu. Podle požadované hustoty přidejte trochu vody nebo jílu. Pro vylepšení účinnosti doporučujeme k přípravě pleťové masky použít květinové vody Saloos, přidat 2-3 kapky vhodného 100% přírodního esenciálního oleje podle typu pleti.

Pastu nanášejte na obličej mimo okolí očí a rtů, nechte působit cca 20 -30 minut. Po uplynutí této doby důkladně smyjte teplou vodou a osušte.

Zábaly a obklady ze zeleného jílu

Jíl lze také využít k teplé či studené zábaly a obklady problematických míst, při revmatických potížích a i při detoxikaci pokožky.

Příprava a rozmíchání jílu

Hustší jílovou pastu vytvoříte rozmícháním buď v teplé či studené vodě a nanesete špachtlí na kus přírodní látky ve vyšší vrstvě asi tak 1-2 cm. Přiložíte na problematické místo (na překrytí můžete využít i potravinovou fólii). Necháte působit min. 1 hodinu, případně celou noc. Poté důkladně smyjete.

Přidejte trošku i do koupele

3-4 lžíce jílu promíchejte ve vaně s teplou vodou, případně můžete také vylepšit přídavkem 1-2 lžic kvalitního koupelového oleje z našeho sortimentu. Dopřejte si tak očistnou a relaxační proceduru po dobu cca 20 minut.

Obsah: 80 g