Indian péče Natural Hair - Amla 200 g

263,35 Kč
Skladem

Amla nebo i indický angrešt je přírodním zdrojem aminokyselin, taninu a vitamínu C, které napomáhají vyživovat a detoxikovat vlasové folikuly. Amla také vyhladí a zahojí strukturu vlasu, dodá lesk a oživí jejich barvu. Má všestranné využijte.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amla nebo i indický angrešt je přírodním zdrojem vitaminu C. Obsahuje aminokyseliny a tanin, které napomáhají vyživovat a detoxikovat vlasové folikuly. Je také skvělým zdrojem antioxidantů, minerálů jako je železo a zinek a vitamínů jako jsou karoteny a komplex vitamínu B. Amla umí vyhladit a zahojit strukturu vlasů, dodá jim lesk a oživí jejich barvu. Má všestranné využijte.

Ví pomoci s:

 • problematickou pokožkou vlasů, s lupy
 • podporuje růst vlasů
 • zmírňuje šedivění
 • zmírňuje padání vlasů
 • regeneruje vlasy (jako maska)
 • vyhlazuje a uzavírá vlasové vlákno po umytí vlasů šamponem (funguje jako kondicionér)

Způsoby použití :

 • Lupy : smíchejte cca 3 PL prášku amla a neem s polovinou vaničky tvarohu na kaši a aplikujte na vlhkou pokožku hlavy. Hlavu omotejte potravinářskou fólií a zabalte do ručníku. Nechte působit cca hodinu (ale můžete i déle) a následně omyjte čisticím prostředkem.
 • Padání vlasů: smíchejte cca 2 PL prášku amla s teplým ricinovým olejem, vetřete do vlhké pokožky hlavy a nechte vsáknout. Můžete nechat i přes noc a druhý den omyjte šetrným šamponem. Aplikujte pravidelně, alespoň 1x týdně.
 • Šedivění vlasů: pokud chcete zmírnit šedivění vlasů, na pánvi rozehřejte kokosový olej a přidejte 2 PL prášku amla. Nechte mírně ohřát, až do mírného bublání a odstavte pánev. Směs míchejte a nechte vychladnout. Pro uchování nalijte olej do lahvičky a nechte ztuhnout, můžete pak opakovaně používat. Vtírejte do vlasové pokožky a nechte působit delší dobu, nejlépe přes noc. Umyjte mycím prostředkem, případně šamponem. Také lze smíchat pouze 2-3 PL prášku amla a brahmi a zalít vroucí vodou, nechat odstát do druhého dne, scedit přes plátno a vzniklou tekutinu nalít do rozprašovače. Tento "čaj" stříkejte pravidelně na pokožku hlavy každé ráno a večer. V chladničce vám bez konzervantů vydrží cca 5 dní.
 • Hydratační a regenerační maska: smíchejte cca 2 PL prášku amla a 1 PL prášku aloe vera s 1 PL medu, 2 lžíce kokosového oleje a 1 PL tvarohu (můžete vynechat ), případně banánu (nebo avokádo), vše důkladně rozmixujte tyčovým mixérem a naneste na vlhké vlasy (toto je opravdu důležité, vlas musí být vlhký, spíše mokrý, protože jinak neuzamknete hydrataci dovnitř a maska ​​je zbytečná, či spíše na škodu) . Zabalte do fólie a ručníku a nechte působit alespoň 30-60 minut. Vlasy umyjte čistícím prostředkem. Pokud masku používáte v zimě nebo se pohybujete v prostředí s nízkou vlhkostí vzduchu, vynechejte med (je Humektan).
 • Chcete-li použít amlu jako kondicionér : zalijte cca 2-3 PL prášku amla (můžete přidat 2 PL ibišku) horkou vodou (konzistence palačinkového cesta) a nechte cca hodinu odstát, umyjte si vlasy, vyždímejte je a na vlasy i pokožku aplikujte pastu. Zabalte do fólie a ručníku a nechte působit cca 15-20 minut, můžete i déle. Vlasy jen opláchněte vodou.

 • Pokud chcete hlouběji a mírně červenější tóny při barvení hennou , můžete při míchání přidat prášek amla, (případně společně s práškem ibišek). Přidejte cca 20-30% z množství henny, tzn. například 50 gr henny + 10-15 gr amly (a případně ibišku). Zalijte vodou pokojové teploty, přidejte 1 PL jablečného octa a nechte 8-12 hodin odstát. Následně (bez jakéhokoli ohřívání) naneste na vlasy a pokožku a hustě navrstvěte. Nechte působit 1-3 hodiny. Opláchněte pouze vodou a proveďte kyselý oplach (voda + citron, voda + jablečný ocet, ibiškový výluh).

SLOŽENÍ :

Prášek z vysušených a rozdrcených ovocných bobulí indického angreštu emblica Officinalis: 100% (200g)

Upozornění! Nedoporučujeme používat na chemicky odbarvené vlasy.