Indian Natural Hair Care - 100% Indigo 200 g

263,35 Kč
Skladem

Barva pro dosažení tmavě hnědého či černého odstínu ve spojení s hennou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento produkt z rozdrcených lístků rostliny Indigofera tinctoria se přidává do henny pro získání široké škály šetrných barev s blahodárnými účinky na vlasy.

Podle poměru Henny a Indiga víte dosáhnout jakoukoliv barvu od červených odstínů přes světle hnědé, tmavohnědé až po černé. Pokud máte zájem o intenzivnější černou barvu, tu nejlepší získáte barvením ve dvou krocích, nejprve čistou Hennou a následně čistým indigo.
Samotné indigo barví do tmavomodrých odstínů.

NÁVOD NA APLIKACI

A. Jednofázové barvení:

1. Červeno-hnědý odstín - poměr henna: indigo - 1: 1
2. Hnědý odstín - poměr henna: indigo - 1: 2
3. Tmavě-hnědý odstín - poměr henna: indigo - 1: 3


Nejprve si připravíme hennu zalitím 60 ° C vody, vytvoříme pastu s konzistencí podobnou jogurtu a necháme několik hodin odstát, aby se uvolnily pigmenty. Pak si připravíme pastu s indigem zalitím vodou ne teplejším než 50 ° C a přidáme špetku soli, protože pigment indiga se uvolňuje v zásaditém prostředí. Necháme odstát 15 minut. Smícháme s hennového pastou a můžeme nanášet. Vlasy zabalíme do igelitu (sprchové čepice), potom do ručníku a necháme na vlasech alespoň 1-2 hodiny. S délkou působení roste intenzita barvicích a blahodárných účinků Henny. Následně vlasy omyjeme a ošetříme běžným postupem

B. Dvoufázové barvení pro získání intenzivní černé barvy:
1. Fáze
hennového prášek zalijeme vodou 60 ° C teplou a řádně zamícháme. Do masy můžeme přidat pro lepší uvolnění barviva šťávu z poloviny citronu. Vytvořenou kaši naneseme na vlasy, které pak přikryjeme igelitovou fólií a ručníkem. Přípravek necháme působit minimálně 60 minut. S délkou působení roste intenzita barvicích a blahodárných účinků henny.
Vlasy důkladně omyjeme a ošetříme běžným způsobem.

2.fáze
Indigo zalijeme 50 ° C teplou vodou (vyšší teplota barvivo znehodnotí) a řádně zamícháme. Do masy můžeme přidat lžičku soli na lepší uvolnění pigmentu a vytvořenou kaši nanášíme na vlasy. Ty pak přikryjeme igelitovou fólií a ručníkem. Necháme působit minimálně 60 minut. S délkou působení roste intenzita barvících účinků. Následně vlasy omyjeme a ošetříme běžným postupem.

NA JAKOU BARVU VÁM INDIGO chytit při dvoufázové OBARVENÍ?

Přírodní barvy nemají schopnost barva zesvětlovat vlasy, barví v závislosti na pigmentace Vašich vlasů, čímž jsou původní vlasy tmavší tím menší bude barevný efekt.

Přírodní barvy také mají tu vlastnost, že nechytají u každého stejně.

Původní barva vlasu:

Orientační zabarvení po aplikaci:

Banner_odtiene_vlasov_Henna, Indigo Amla

! Upozornění: Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony, tužidla a spreje se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu.
Mezi chemickým barvením a aplikací henny a indiga doporučujeme dodržovat minimální rozestup 4 týdny.

Objem : 200 g